swiss
CENTRUM
KOMPETENCJI NGO
KOMPETENTNY LIDER
PRZYSZŁOŚCIĄ ORGANIZACJI III SEKTORA
Poprzez wsparcie szkoleniowe i doradcze
w zakresie zarządzania organizacją
pragniemy podnieść jakość funkcjonowania
podmiotów III sektora.
Akademia Kompetencji Lidera NGO
Masz pytania? ... zadzwoń
Tel
tel. 721 893 623
fax. 85 653 77 53
Opinie

Lista opinii
Beata Sulima:
Projekt był doskonały pod każdym względem. Zarówno zaplecze merytoryczne w postaci wykwalifikowanych trenerów, ciekawego programu szkoleń, jak i organizacyjne - przemiła atmosfera na zajęciach, sprawiły, że te kilka miesięcy zajęć były czasem całkowicie wykorzystanym na rozwój i doskonalenie umiejętności bycia dobrym liderem. Dziękuję organizatorom za możliwość udziału w projekcie i poznania innych przedstawicieli ngo, wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania długotrwałych relacji spajających jeszcze bardziej III sektor .... i liczę na kolejną edycję ;)
Alina JD:
Jestem pod dużym wrażeniem kompetencji trenerów i organizatorów CK NGO. Chylę czoła przed Waszą wiedzą i umiejętnościami szkoleniowymi, sprawnością w posługiwaniu się dostępnymi narzędziami trenerskimi; podziwiam za umiejętne kierowanie uwagą uczestników oraz wykorzystanie szerokiego wachlarza ćwiczeń angażujących nas do myślenia, no i poniekąd do działania.
Katarzyna Jakubowska:
Projekt był bardzo dobrze przygotowany pod względem merytorycznym. Trenerzy i prowadzący ciekawie prowadzili zajęcia. Warsztaty i ćwiczenia budziły wśród uczestników wiele emocji. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak różnorodnych zajęciach i poznać wielu ciekawych ludzi. Jeśli chodzi o indywidualne wsparcie to też plus. Elastyczne podejście i gdy potrzebowałam rozwiązania konkretnego problemu wszystko zostało bardzo szybko zorganizowane. Dziękuję p.Kasi Janewicz za poświęcony czas i pomoc.
Kamil Krysiuk:
Profesjonalne szkolenie. Polecam wszystkim.
Ewa M:
Możliwość uczestniczenia w tym projekcie to dla mnie, sposobność poznania wielu fajnych i kompetentnych ludzi fachowców w tym co robią zarówno organizatorów,świetnych wykładowców oraz uczestników. Dzięki tym szkoleniom nabrałam jeszcze większej motywacji i przekonania, że to co sobie zamierzyłam to dobry kierunek i warto to robić. W czasie zajęć zdobyłam wiedzę, wsparcie i pomoc w doprecyzowaniu moich działań w taki sposób aby utrzymać odpowiedni kurs.
Tomasz Kotowski:
Na początku projektu myślałem że będą to zwyczajne szkolenia na które pójdę i może czegoś nowego się dowiem, ale się myliłem - cały projekt jest czymś więcej. Dzięki niemu mogłem poznać lepiej siebie, poznać nowe osoby i dowiedzieć się o wiele więcej niż bym się spodziewał. Każde kilkudniowe szkolenia były prowadzone przez niesamowitych trenerów i ekspertów których zapamiętam na długo. Ah, obiady i ciasteczka na coffe breakach były wyśmienite ;)
Uczestniczka Projektu:
Znakomita kadra trenerska, która w ciekawy i interesujący sposób przekazała jakże potrzebną wiedzę. Konkretne ćwiczenia znajdą swoje zastosowanie w działaniach organizacji. Wymiana zdań i doświadczeń z innymi uczestnikami była także bardzo owocną formą szkolenia. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie. Organizatorom gratuluję sprawnego przeprowadzenia projektu.
Ania Krysiuk:
Moja opinia? Bardzo przychylna! Każde spotkanie z trenerem i grupą roboczą to była niesamowita nauka- przede wszystkim o samym sobie. Świetnie dobrani szkoleniowcy, którzy treści przekazywane podporządkowali pod nasz poziom wiedzy. Materiał szkoleniowy, który bardzo rozwijał i wnosił wiele nowego. Do tego wspaniałe znajomości i motywacja od współtowarzyszy szkoleń- ambitnych i aktywnych ludzi. Bardzo mi się podobało i... chciałabym więcej!:)
Szczepan Bukłaho:
Bardzo dobry i potrzebny projekt, zarówno pod kątem merytorycznym jak i organizacyjnym. Zajęcie prowadzone przez trenrów, zawierały konkretne ćwiczenia, które można zastosować w codzienej pracy ,,lidera ngo'', ale też roztaczały wizję organizacji na najbliższe kilka lat. Dużym plusem była też możliwość poznania przedstawicieli różnych stowrzyszeń i fundacji z regionu, oraz integracja z nimi, te nawiązane kontakty z pewnością zaowocują większą współpracą w III sektorze. Kolejny ważny element to doradztowo trenerów dla uczestników. Czekając na ciąg dalszy, już teraz bardzo dziękuję za możliwość udziału i gratuluje organizatorom, sprawnego przeprowadzenia całości projektu.
Piotr F:
Witam. Naprawdę żal mi się rozstawać z grupą, z którą spędziłem przez ostatnie pół roku tyle czasu. Czekam na kontynuację, bo z Amicusem, który naprawdę włożył dużo starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, też żal by było się rozstać. Naprawdę b. dużo zyskałem wiedzy o sobie i temacie zajęć, chylę czoła i jestem 100-krotnie wdzięczny trenerom i Amicusowi za tak świetną organizację. Naprawdę polecam to szkolenie, wszystkim, którzy chcą się rozwijać.
drek ko:
wszyscy uczą się na błędach. Pomysł na ten projekt genialny , realizacja tak sobie, kadra trenerska rewolucyjna. miła atmosfera.więcej powinno być integracji. proponuję na początku projektu i na koniec. na dwa dni się nie opłaca jechać...jeden nocleg.
Katarzyna Jakubowska:
Projekt oceniam na celujący.Trenerzy naprawdę bardzo dobrze przygotowani merytorycznie, kurs tworzy jedną spójną całość. Atmosfera na zajeciach i po super. Cieszę, się że mogłam poznać tylu wspaniałych ludzi.
xyz ;:
Świetnie prowadzone zajęcia i kadra trenerska godna polecenia. Trening indywidualny otwiera oczy, pozwala bardziej poznać siebie i daje silną motywację do dalszego rozwoju !
Jolanta Jarczewska:
Moja opinia o tym projekcie? Jestem bardzo, bardzo zadowolona. Tematyka zajęć była bardzo dobrze dobrana, rewelacyjni prowadzący, organizacja zajęć SUPER, bardzo dobre obiady, dobry kontakt z organizatorami. Jedyne do czego można się przyczepić to zmiany terminów zajęć w końcówce projektu, ale rozumiem, że to ?siły wyższe? niezależne od organizatorów. Naprawdę muszę przyznać, że to najlepsze warsztaty, w jakich kiedykolwiek uczestniczyłam.
Mateusz Rojecki:
Po skończeniu prawie wszystkich modułów, spotkaniu z szwajcarskim trenerem i pierwszym coachingu indywidualnym mogę szczerze powiedzieć, że całe projekt zmienił moje życie. Odkryłem w sobie "zieloną" stronę, lepiej poznałem siebie, pozyskałem ogromną wiedzę. Jeśli byłaby druga część projektu - wchodzę w ciemno :)
Edgar Filip Różycki:
Cóż powiedzieć - jest pięknie :) Doskonały program, doskonała kadra, doskonałe jedzenie ;) Rzadko kiedy trafiają się warsztaty, gdzie moduły nie są oderwanymi zlepkami tematów, a tworzą koherentną całość - myślę, to jest niezaprzeczalna ich zaleta. No i przemiła i profesjonalna kadra administracyjna - nie do przecenienia ;)
Andzrej Świetlikowski:
Wysoki poziom trenerów i profesjonalne podejście do szkoleń - a jednocześnie ogromne zaangażowanie koordynatorki i samych uczestników budzi moje uznanie. Cieszą się , że mogę uczestniczyć w tym projekcie.
Ja Tez:
...jestem bardzo zadowolony - wysoki poziom merytoryczny, doskonala kadra i smaczne obiady powoduja, ze chce sie wiecej...wiecej! (i o ile z posilkami nie ma problemu, to juz sie smuce, ze to sie kiedys skonczy)
Joanna Kiryluk:
Moduły szkoleniowe prowadzone przez Panią Monikę Panas charakteryzowały się wysokim poziomem merytorycznym, jednak bez umiejętności interpersonalnych trenerki nie byłyby tak efektywne. Prowadząca wykazała się umiejętnością tworzenia wspaniałej atmosfery, łatwością nawiązywania kontaktu z uczestnikami szkolenia, oraz udzielała wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania i dostosowywała zagadnienia do potrzeb grupy. Elastycznie dostosowuje materiał do ram czasowych. Trenerka ma doskonały kontakt z grupą, co powoduje, że również grupa ze sobą lepiej współpracuje. Sposób prowadzenia zajęć sprawia że uczestnicy traktują zajęcia jako przyjemną formę spędzania czasu wraz ze zdobywaniem wiedzy. To ogromna przyjemność uczestniczenia w tych zajęciach ze względu na wiedzę merytoryczną i formę prowadzenia zajęć.
Wioletta Kiersztyn:
Największym problemem jest to ze nie ma noclegu. Ja osobiście 2,5 godziny poświęcam na dojazd w jedną stronę na szkolenie.To jest koszmar. Warsztaty są interesujące, trenerzy sympatyczni.
Gosia -:
Wg mnie dużym plusem jest to, że projekt daje możliwość pracy z doświadczonymi trenerami. Większość z nich przyjeżdża spoza Białegostoku, co daje fajny powiew świeżości. Wiele z tych spotkań jest bardzo inspirujących. Wątpię, że miałabym możliwość korzystania z ich wiedzy nie uczestnicząc w tych zajęciach. Z niecierpliwością czekam na kolejne zajęcia i poznanie nowych zagadnień potrzebnych nie tylko w parcy w NGO.
Ilona -:
Nie ukrywam, że dostanie się do projektu było dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Zastanawiałam się jak będzie, co będzie. I tutaj podziękowania dla organizatorów - za świetny pomysł, dobraną kadrę szkoleniową i formę warsztatową na zajęciach. Podziękowania należą się rownież grupie - dzięki, że mogłam Was poznać. Od momentu kolorystyki osobowości całkowicie zaczęłam akceptować siebie i innych. Istotnym jest też fakt, że wcale nie muszę byc we wszystkim najlepsza, dałam sobie prawo do błędu. Rożnorodność w grupie sprawia, że odbieram to jako wartość dodaną, nie chodzi mi tu o relacje i przyszłe partnerstwa - nie, chodzi o wartość w postaci pola badawczego w budowaniu przyszłych zespołów projektowych. Zalety: dobre warunki sali szkoleniowej profesjonalne i ludzkie podejście organizatorów trenerzy - praktycy forma warsztatowa!!! a nie sucha teoria możliwość sprawdzenia swoich pomysłów na grupie, ich reakcji, podpowiedzi, sugestii (zwłaszcza na biznes planie - dzięki!) zróżnicowanie reprezentowanych branż w grupie informacje organizatorów czytelne, super że oprócz mailowych tez smsem syte i pożywne posilki Wady catering czasami przyjeżdża z obiadem zbyt wcześnie, przez co przerywa się szkolenie by móc zjeść ciepły posiłek
Uczestnik Kursu:
So far so good - jak by powiedział mój kolega z Zachodu. Trenerzy dotychczas byli dobrze dobrani, merytorycznie bez zarzutu. Wygodne sale szkoleniowe, organizator dba też o zapewnienie uczestnikom fajnego poczęstunku/lunchu. Dobry kontakt z osobą organizującą zjazdy szkoleniowe. W skali 6 stopniowej daję Wam 5+.
x y:
W okresie letnim w salach przydałaby się klimatyzacja. Rozliczanie kosztów dojazdu na podstawie najniższej ceny PKS jest niewspółmierne do ponoszonych wydatków, jeśli korzysta się z innego rodzaju transportu. Co do trenerów jak i ich kompetencji brak zarzutów. Zajęcia są prowadzone profesjonalnie.
Marzanna Grabarczyk:
Szkolenie jest dla mnie bezcennym doświadczeniem. To co jest dla mnie szczególnie wyjątkowe to ludzie, z którymi mogę się spotkać, od których mogę się uczyć i z doświadczenia, których mogę czerpać. Tematyka szkolenia ... większość tematów jest dla mnie nowa. Zakres poszczególnych modułów w treści wydaje się znajomy, jednak to co przerabiamy praktycznie jest nowością, ponieważ opiera się na wieloletnim doświadczeniu, współpracy z rożnymi parterami, wyciągnięciu wniosków i ... przekazania tego tym co są na początku drogi. Księgowość i rachunkowość przyśpieszyła mi kilkakrotnie bicie serca, nie lubię tego 'pola pracy", jednak pani Ania dokonała cudu. Ja bardzo osobiście odebrałam warsztaty z panią Kasią Sobolewską i wszystko co się ze zmianami w życiu zawodowym i osobistym. Dorastałam do kilku decyzji, biłam myślami ... Warsztaty uświadomiły że nic nie muszę ...tylko mogę (bardzo prozaiczne, a jakże ciężkie do zaakceptowania przez np. pracodawcę). ,,Najwspanialszą rzeczą na świecie jest nie miejsce, w którym jesteś, ale kierunek, w jakim zmierzasz. Aby dotrzeć do portu, musisz czasem płynąć z wiatrem, czasem pod wiatr, ale musisz płynąć a nie dryfować, czy stać z zarzuconą kotwicą.'' Oliver Holmes
xyz xyz:
Cieszę się, że zdecydowałem się na uczestnictwo w projekcie CK NGO. Szkolenia dają mi nie tylko wiedzę merytoryczną, lecz również praktyczną. Widać także, że osoby decyzyjne, zajmujące się projektem dołożyły wszelkich starań, aby prowadzący poszczególne moduły byli specjalistami w swojej dziedzinie. Organizacja zajęć, obsługa zajęć, prowadzący zajęcia zdecydowanie na plus. Na minus - zbyt duża ilość godzin przypadających na poszczególny dzień szkoleniowy Polecam, bo warto :)
Krzysztof Jurczak:
Skończyłem podyplomowe studia menedżerskie i widzę, że uczestnictwo w jednym tylko zjeździe CKNGO dotyczącym negocjacji równoważne jest z kilkudziesięcioma godzinami spędzonymi na uczelni. Bardzo wysoki poziom trenerów bardzo dobrze świadczy o Towarzystwie Amicus i profesjonalnym podejściu do tematu. Z chęcią zapisałbym się na szkolenie komercyjne na tym poziomie- tym bardziej cieszę się, że przystąpiłem do Projektu i mam okazję zdobyć tak cenną w mojej pracy wiedzę za darmo.
J k:
+ merytoryczne szkolenia , ciekawi ludzie, różnorodność , - obiad na plastikowych naczyniach
Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy
z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.